Veisimas putpelių kaip verslas: ar yra naudos

Bandydami pradėti putpeles ir įsitikinti, kad jų veisimas nėra toks sunkus, kai kurie putpelių apsaugos darbuotojai pradeda galvoti apie putpelių ūkį kaip verslą.

Iš pirmo žvilgsnio, putpelių verslas yra gana pelningas. Inkubaciniai kiaušinių putpelės kainuoja nuo 15 rublių už vienetą, maistas 2-5 rublių. už vieną kiaušinį. Tuo tarpu putpelių kiaušinių maistinių medžiagų kiekis yra kelis kartus didesnis nei viščiukų, nors matmenys yra mažesni, o cholesterolio nėra.

Pastaba! Tiesą sakant, didelis kiekis maistinių medžiagų ir cholesterolio nebuvimas putpelių kiaušiniuose yra mitas, tačiau kitaip putpelių kiaušiniai nebus parduodami.

Putpelių skerdenos taip pat nėra labai pigios ir pasiekia 250 rublių. už gabalą. Ir putpelės valgo labai mažai, kaip sako reklama. Putpelės, sveriančios apie 250 g, valgo tik 30 g pašarų per dieną. Tiesa, vištos vištos, sveriančios pusantro kilogramo, reikalauja 100 g pašarų per dieną.

Putpelių vietos užima mažai, jiems nereikia vaikščioti, galite įdėti juos į savo sklypo namo išplėtimą.

Didėja putpelių produktų populiarumas. Tačiau mažai žmonių stebisi, kodėl su didėjančiu populiarumu skaitikliai vis dar nėra priblokšti putpelių mėsos ir kiaušinių.

Ir kodėl gi ne per daug, jei tai yra pelninga ir patogi?

Galite pabandyti apskaičiuoti ir parengti išankstinį verslo planą veislinių putpelių veisimui. Žinoma, pilnavertis neveiks, nes kainos regionuose skiriasi.

Veisiant putpeles kaip verslą

Siūlomas verslas turėtų būti teisėtas, nes produktai turi būti parduodami kažkur. Ir maistui parduoti reikės bent jau veterinarijos sertifikato.

Kokius gyvulius galima laikyti be registracijos vištienos ūkyje? 500 putpelių - ar tai daug ar mažai? Ir 1000? Mes žiūrime SNiP. Pasirodo, kad pastatų registravimui kaip putpelių fermą (tiksliau - atskirą namą) pastatai turėtų būti įrengti ne mažiau kaip 100 metrų atstumu nuo gyvenamųjų pastatų. Šis atstumas vadinamas sanitarinės apsaugos zona.

Teritorijos pasienyje turėtų būti įrengta medžių plantacijų žalioji zona. Užsidirbkite pinigų, kad įsigytumėte medžius.

Bet kurioje gyvulininkystėje turėtų būti pastatytas surinkimo tvenkinys - aplink perimetrą betonuota duobė su uždaromu dangteliu. Priklausomai nuo mėšlo kiekio, duobė gali būti atidaryta vienoje pusėje ir turi pakreiptą grindį, kad būtų galima vairuoti sunkvežimį ir pakrauti sukauptą mėšlą.

Tikėtina, kad tokiam trąšų kiekiui nereikės privačių prekybininkų, auginančių putpeles. Tačiau paukščių išmatos priklauso III pavojingumo klasės organinėms atliekoms, o sanitarinės ir epidemiologinės stotys kartu su veterinarijos tarnyba turės surinkti surinkimo konteinerį. Todėl privatus savininkas, norintis oficialiai registruoti namą, turės surengti betono duobę arba įsigyti plastiko statinių bateriją, kad surinktų šiukšles.

Idealiu atveju galite rasti vietą, kur galima parduoti šviežią pakratą, parodyti porą barelių oficialioms tarnyboms pakratai ir atlikti šiek tiek kraujo. Bet ne visur yra įmanoma.

200 litrų barelio kaina buvo 900 rublių. Kyla klausimas, kaip greitai jis bus užpildytas.

Jei putpelės valgo 30-40 g pašarų per dieną, tada jos išmatos sveria ne mažiau kaip 10 g per dieną. Padauginkite iš apskaičiuotų 1000 putpelių gyvulių ir gaukite 10 kg pakratų per dieną. Ir tai yra tik pagrindinė putpelių banda, neatsižvelgiant į jaunų gyvulių auginimą. Be to, yra 2 000 auginamų jauniklių putpelių, kurios turėtų būti auginamos, kad kiaušinių nešėjas būtų keičiamas kas 6 mėnesius. Kol bus pakeisti pagrindiniai gyvuliai, šie 2000 putpelių valgys ir šūdys 2 mėnesius. 2 mėnesius nuo jaunų putpelių pasirodo 20x30x2 = 1200 kg. Jei mes paskirstome šią sumą 6 mėnesius, mes gauname + 20 kg per mėnesį. Iš viso per mėnesį ji bus 10x30 + 20 = 320 kg kraiko. Pusė barelio. Tai, žinoma, bus sezoninis. 4 mėn. Už 300 kg ir du kitus - 900. Taigi jūs turite ne mažiau kaip 6 barelius. 6x900 = 5400 rublių. Jei vartojate dar 6 per pamainą, tada dar 5400 rublių. su mėnesinio eksporto sąlyga.

Galbūt kas nors turi galimybę nedelsiant šalinti, bet turės pasikliauti blogiausiu.

Ūkiui nereikia registruotis. Jos skerdyklai priklauso. Tai dar labiau padidins pastatų kainą. Taigi apsvarstykite namą. Beje, namas taip pat turėtų būti gerokai nutolęs nuo gyvenamųjų pastatų.

Noras oficialiai užregistruoti šį verslą jau praėjo? Tiesą sakant, tiesa. Jei augančios putpelės būtų tokios pelningos, kaip ir daugelyje interneto straipsnių, žmonės su pinigais jau seniai būtų pastatę putpelių ūkius. Bet žmonės su pinigais gali suskaičiuoti šiuos pinigus.

Pabandykime apsvarstyti pusiau požeminę putpelių verslą. Tokiu atveju jums reikia rūpintis, ką daryti su produktais, nors, beje, po skerdimo ir šeimos suteikimo putpelių mėsai šie produktai neliks tiek daug. Veislinės putpelės kaip verslas yra santykinai pelningos Ukrainoje, kur galima derėtis dėl produktų pardavimo su mažais lokomotyvais arba kurti savo klientus. Nenuostabu, jei atidžiai stebėsite, dauguma putpelių laikytojų yra iš Ukrainos. Rusijoje su maisto įmonėmis viskas yra daug griežtesnė, nors tikriausiai taip pat galite rasti tuos, kurie nori „ekologiško produkto tiesiai iš kaimo“, kurie nebijo imtis neištirtų kiaušinių ir mėsos. Ir net Ukrainoje putpelių veisimas nėra pramonės, o namų verslas.

Veislinės putpelės kaip verslas yra pelningos arba ne

Tai bus paaiškinta toliau.

Iš tiesų suprato, kur įdėti šiukšles. Šis klausimas vis tiek turės būti įtrauktas, jei nenorite, kad kaimynai pradėtų rašyti skundus. Todėl arba komposto duobę sode, arba statines su vėlesniu pašalinimu.

1000 putpelių yra numeris, kurį gali tvarkyti viena šeima.

Ką reikia išlaikyti šiam tūkstančiui putpelių:

  1. Kambarys
  2. Būriai, skirti pagrindinei bandai ir jaunimui.
  3. Grioveliai.
  4. Gėrimai.
  5. Kambario elektrifikavimas.
  6. Vienu metu inkubatorius 3000 putpelių kiaušinių.
  7. puodelių auginimui ne mažiau kaip 2000 galvų.
  8. Šildymo tiekimas patalpai, kurioje laikomos putpelės.

Pašarai ir galimi patalynė (galų gale be jo) - vartojimo reikmenys ir pagrindiniai skaičiai dar neatsižvelgiama.

Kambarys

Daroma prielaida, kad tai yra, nes pusiau požeminis verslas bus vykdomas su savo privačiu namu. Todėl gali būti ignoruojamos tvarto ar namo išplėtimo išlaidos.

Ląstelės

Amatininkai gali gaminti putpelių ląsteles savo, bet jų kaina priklausys nuo naudojamų medžiagų kainos. Kadangi medžiagos gali būti skirtingos, tikslios tokios ląstelės kainos negalima pavadinti. Galite nurodyti tik tai, kad ląstelės turėtų būti pagamintos 70 putų per m².

Apskaičiuojant verslo planą, geriau naudoti jau paruoštų putpelių ląstelių kainą.

Planuojama pagrindinė 1000 avikių banda turėtų būti 3000 vietų, kad būtų galima apgyvendinti jaunus išteklius.

Pigiausias variantas pagal 50 putpelių galvučių yra KP-300-6ya korinio akumuliatoriaus baterija. Kaina 17200 patrinti. Turi 300 putpelių. Tai užtruks 10 egzempliorių. Galutinė 172 tūkst. Rublių suma. Putpelių ląstelės tiekiamos pilnai įrengtose, į kainą įtrauktos maitinimo ir girdyklės.

Kambario elektrifikavimas

Jei inkubatorius ir šepetys yra kitoje patalpoje, tada putpelių atveju jums reikia tik ištiesti vielą. Tai paprasta ir dėl to atsiranda tik laido ir lempos laikiklio kaina. Jei planuojama šildyti kambarį, reikia apsvarstyti kitą būdą, kaip prijungti šildytuvą.

Inkubatorius 3000 kiaušinių tuo pačiu metu

Toks 1200 kiaušinių kiaušinių inkubatorius kainuoja 86 tūkst. Rublių. Labai „protingas“, beveik dirbtinis intelektas, labai palengvina naminių paukščių augintojo darbą. Gerbiami, taip. Bet kol mes skaičiuojame maksimaliai.

Brooder

Turi būti suprojektuota 2500 putpelių. „Brooders“ reikės daug, nes jų pajėgumas yra mažas. Paukščių kaina yra 150 putpelių, optimalių pagal putpelių / kainos skaičių, 13 700 rublių. Tokiems broderiams reikės 17 vienetų. Bendra suma: 233 tūkst. Rublių. Gali būti įmanoma gauti nuolaidą didmeninei prekybai.

Šildymas

Šis pradinės kainos momentas yra nebrangus. Su gera sienų šilumos izoliacija pakanka laidą prijungti prie šildytuvo ir nusipirkti patį šildytuvą. Kambario dydžio klausimas. Mažam kambariui gali būti tinkamas ventiliatoriaus šildytuvas. Tokių šildytuvų kaina iki 1000 rublių.

Iš viso: 173 000 + 86 000 + 233 000 + 1000 = 492 000 rublių. ant originalios įrangos. Jūs galite saugiai apvalinti pusę milijono, nes tikriausiai reikės įvairių smulkmenų.

Nepamirškite, kad tai yra didžiausias.

Kaip piginti

Apskritai, visi šie ilgalaikis turtas gali padaryti daug pigiau, jei galėsite dirbti su savo rankomis. Putpelių ląsteles ir paukščius galima lengvai padaryti patys. Vienintelis dalykas, kuris turės išleisti pinigus - infraraudonųjų spindulių lempas. Su inkubatoriumi tai yra šiek tiek sunkiau, nes sunku rankiniu būdu nustatyti norimą temperatūrą ir drėgmę. O kiaušiniai rankiniu būdu 6 kartus per dieną neįmanoma. Šiuo atveju tikėtina, kad visi embrionai mirs. Taigi geriau neužkliūti ant inkubatoriaus ir gauti tikrai gerą.

Viena infraraudonųjų spindulių lemputė su keramine kasete kainuos iki 300 rublių. Kiek iš jų bus reikalingi brooderiams, priklauso nuo broilerių dydžio ir temperatūros patalpose. 20 lempų kainuos 6 tūkst. Rublių.

Taigi, įranga turės išleisti apie 150 tūkstančių rublių. atsižvelgiant į mažus dalykus, medžiagas ir nenumatytas išlaidas.

Gyvulių ir pašarų pirkimas

Putpelių kiaušinių inkubacija kainuoja nuo 15 iki 20 rublių. Kiaušiniams reikės apie 3 tūkst. 20 rublių vertės broilerių putpelių kiaušinio, 15 kiaušinių. Estijos putpelių kiaušinis (vidutinio dydžio paukštis su gera kiaušinių gamyba) kainuoja 20 rublių. Baltasis Teksaso kiaušinis yra tas pats.

1 parinktis. Inkubavimui reikia paimti 3000 kiaušinių. 20x3000 = 60 000 rublių.

Be to, čia yra elektros energija.

2 parinktis. Viščiukai kasdien 40 rublių. Reikia 2000 tikslų 40x2000 = 80 000 rublių.

Inkubavimui reikalinga elektros energija nereikalinga.

Abiem atvejais auginimui reikės pradinio pašaro. 40 kg maišelis kainuoja 1400 rublių. Prieš mėnesį reikia šerti šio tipo pašarus. Pirmaisiais 30 g vienam paukščiui neišnyks, bet iki mėnesio jie jau bus dienos norma, todėl vidutiniškai galite apskaičiuoti pašarų poreikį kaip 1, 5 maišo per dieną. 1, 5x1400x30 = 63 000 rublių jaunimui. Kažkai putpelių išsibarsčiusi, kažkas bus maitinama porą dienų po mėnesio.

Vėžių jaunuolių kaina per mėnesį yra:

  1. 60 000 + 63 000 = 123 000 + sąnaudos elektros energijai inkubacijos metu ir broileriuose.
  2. 80 000 + 63 000 = 143 000 + elektros energijos sąnaudų.

Tada dar vienas mėnuo ant putpelių 1300 rublių. 40 kg.

Vartojimas 1, 5 maišo per dieną.

1.5х1300х30 = 58500 trinti.

Plius dviem būdais:

123 000 + 58 500 = 181 500 patrinti.

143 000 + 58, 500 = 201, 500 rublių.

Abiem atvejais nepamirškite apie inkubatoriaus ir variklio energijos suvartojimą. Šį mėnesį bus pridėtos tik pusiau šviesos žvirbždės apšvietimo išlaidos, nes mėnesinės putpelės nebereikalingos ir gali gyventi narvuose.

Per 2 mėnesius galite gauti papildomų putpelių ir parduoti skerdenas vidutiniškai 200 rublių. (Jei yra paskirstymo kanalas.)

1000x200 = 200 000. Tai reiškia, kad pagrindinės putpelių bandos ir pašarų išlaidos bus beveik kompensuojamos.

Tačiau mes neturime pamiršti, kad ideali situacija dabar yra modeliuojama, kai niekas nemiršė ir planuojamas jaunų išteklių skaičius buvo išaugintas iš kiaušinių, o ne mažiau.

Trečioji galimybė įsigyti gyvulius

Jaunuoliai, sulaukę 50 dienų. Vienos putpelės kaina 150 rublių. Šiame amžiuje jau yra aišku, kur vyriškis yra, kur moteris yra, jei putpelės yra „laukinės“ spalvos. „Spalvotos“ putpelės turės žiūrėti po uodegos. Tačiau jau galima ne gauti papildomų putpelių ir apriboti tik pagrindinę bandą.

1000x150 = 150 000 rublių.

Svarbu! Jūs turite būti tikri dėl pardavėjo, nes 50 dienų amžiaus jauni putpelės jau nebesiskiria nuo senųjų ir jie gali parduoti jums pereparkovą jaunų atsargų pavidalu.

Po 10 dienų ir 7, 5 maišelių pašarų 1300 rublių, ty dar 10 000 rublių, putpelės pradės dėti kiaušinius. Ir jūs galite gauti pajamas.

Vidutiniškai putpelės per 200 kiaušinių per metus, tai yra, kiekviena putpėlė kasdien perneša kiaušinį. Jei grubus. Be to, dėl bet kokių streso putpelių gali sustoti 2 savaites. Bet tarkime, kad viskas yra tobula.

Mes paėmėme pulką tikėdamiesi, kad gausime remonto jaunuolius savarankiškai. Tai reiškia, kad kiekvienoje bandoje yra 4 putpelės. Todėl iš jų kiekvieną dieną galima gauti 800 galvijų bandos ir 400 kiaušinių. Maisto kiaušiniai turės, greičiausiai, 2 rublius.

400x2 = 800 rublių. per dieną.

Pašarai tą pačią dieną bus valgomi 30 kg.

1300 / 40x30 = 975 rublių

Pajamos: 800 rublių.

Vartojimas: 975 rublių.

Iš viso: -175 rublių.

Tačiau vis tiek reikės nustatyti procentinę dalį ilgalaikio turto nusidėvėjimo, t. Y. Bent jau ląstelių, inkubatoriaus ir broderio.

Išvada: valgomųjų kiaušinių gamyba su visu gyvulių reprodukcijos ciklu nėra pelninga.

Valgomųjų kiaušinių gamyba perkant kiaušinių bandą

Tokiu atveju iš pagrindinio turto reikia patalpinti tik ląsteles ir lempą. Inkubatorius ir šepetys nėra reikalingi.

Bandoje reikės nupirkti tik putpeles, nes jos skubės net be gaidžių, ir mes jų nebūsiime.

Iš putpelių gyvulių kaina 50 dienų amžiaus bus tas pats: 150.000 rublių, pašarų suvartojimas iki dviejų mėnesių bus 10 000 rublių.

Be gaidžių kiaušinių galite gauti 500 vnt. per dieną.

Pajamos: 500x2 = 1000 rublių.

Vartojimas: 975 rublių.

Rezultatas: +25 rublių.

Iš pirmo žvilgsnio, nors ir mažas, bet plius, jūs netgi galite pereiti prie nulio. Bet čia turime prisiminti apie elektros ir vandens sąskaitas.

Geriausiu atveju bus gautas tikrasis 0.Jei atsižvelgsime į tai, kad niekas negali atsikratyti narvų nusidėvėjimo, o naujos bandos pirkimas bus baigtas, schema yra nesėkmė.

Išvada: valgomųjų kiaušinių gamyba yra nepelninga.

Vištos mėsai

Šiuo atveju būtina paimti broilerių veislės putpeles. Ar yra prasminga laikyti jauniklius - sunkų klausimą. Geriausia broilerių veislė - Teksaso balta. Tačiau šios veislės putpelės yra pernelyg apatiškos ir tik 2 putpelės turėtų patekti ant vienos putpelės aukštos kokybės tręšimui. Tokiu būdu 1000 galvijų jaunikis sudarys apie 670 putpelių ir 330 putpelių.

Broileriai valgo 40 g maisto per dieną, todėl per dieną suvartojama 1 maišelis putpelių, kurių kaina - 1300 rublių.

Tikėtina, kad kiaušinių, pagamintų iš putpelių, skaičius viršys 300 vienetų per dieną. Broilerių veislės putpelės kiaušinių gamyboje nesiskiria. Jei norite gauti maksimalų 5 dienų inkubatoriaus putpelių periodą, galite surinkti 1500 kiaušinių.

Todėl inkubatorius taip pat turės mažiau.

Toks inkubatorius kainuoja 48 000 rublių. į ją pateks daugiau nei 2000 putpelių kiaušinių. Pakanka.

Inkubatoriai taip pat gali būti pigesni, tačiau neturėtumėte padaryti klaidos pradedantiesiems putpams pirkti inkubatorius, kurie neleidžia kontroliuoti inkubacijos proceso, neatidarant dangčio.

Tačiau reikia įvertinti broilerių putpelių auginimo išlaidas ir sumą, kurią galima gauti po skerdenų pardavimo. Galbūt inkubatorius nėra reikalingas.

Iš pusantro tūkstančio inkubatoriuje esančių kiaušinių galų gale pasirodys apie 1000 putpelių prekių skerdenų.

Pirmasis putpelių mėnuo gaus startinį pašarą 1400 rublių. už maišą. Broileriai bus daug. Todėl 30 maišų per mėnesį kainuos 30x1400 = 42 000 rublių.

Be to, broilerių pašarams ir pašarams turėtų būti dedama iki 6 savaičių putpelių. 40 svarų maišelis tokių pašarų kainuoja 1250 rublių.

1250 rub.h14 dienų = 17 500 patrinti.

Bendra pašarų kaina sieks 42 000 + 17 500 = 59 500 rublių.

Broilerių putpelių skerdena kainuoja 250 rublių.

Po putpelių skerdimo pajamos bus 250 000 rublių.

250 000 - 59 500 = 190 500 rublių.

Tai turėtų apimti vandens ir elektros energijos kainą, bet ne taip blogai.

Tiesa, šunų putpelės taip pat sunaudojo visus šiuos mėnesius ir pusę jų pašarų, kurių vertė siekia 1300 rublių. per dieną ir valgė 1300x45 = 58 500 rublių.

190, 500–58, 500 = 132 000 rublių.

Blogiau, bet ne taip blogai. Be to, putpelės susiformavo visą laiką, o pirmoji kiaušinių partija buvo inkubuota.

Tačiau jums taip pat reikia grąžinti putpelių pirkimo ir pardavimo išlaidas. Turės imtis 1500 vienos dienos putpelių.

1500 putpelių x 40 rublių. = 60 000 trinti.

Tai reiškia, kad 1, 5 dienos maišeliai starterio pašarui - 1400 dienų 30 dienų; 1, 5 maišų per dieną užkandžiams po 1300 per ateinančias 15 dienų ir 1 maišą per dieną išpjaustytų putpelių per ateinančias 15 dienų iki pirmųjų kiaušinių.

1, 5 x 1400 x 30 + 1, 5 x 1300 x 15+ 1 x 1300 x 15 = 111 750 rublių.

Prieš pirmąjį kiaušinių klojimą inkubatoriuje reikės išleisti 172 000 rublių. (suapvalinta).

Pajamos iš papildomų 500 paskerstų putpelių: 500x250 = 125 000 rublių.

172 000 - 125 000 = 47 000 rublių.

Nuo pirmosios realizuotos naminių putpelių partijos reikės išskaičiuoti dar 47 tūkst. Rublių.

132 000 - 47 000 = 85 000 rublių.

Sekančios putpų skerdenų partijos turės pritraukti 132 000 rublių. atvyko.

Inkubacija trunka 18 dienų, kiaušiniai inkubuojami ne vyresni kaip 5 dienų. Taigi, yra 13 dienų rinkti maisto kiaušinius.

Broilerių putpelės veža didelius kiaušinius ir galite pabandyti parduoti šiuos kiaušinius 3 rublių už vienetą.

13x300x3 = 11 700 rublių. Jei parduodate už 2 rublius, tada 7800.

Šios sumos gali būti tiesiog nurašomos kaip pridėtinės vertės, jos nėra reikšmingos.

„Putpelių apyvarta ūkyje“ bus kartojama kas 18 dienų, tačiau turėtų būti pakankamai papildomų ląstelių su 3000 vietų jauniems putukams.

Taip pat pasikeis įrangos kaina, kai bus nukreipta į broilerių putpeles. Bus reikalingos daugiau ląstelių - 4000 galvijų (1000 veislinių gyvulių ir 3000 jaunuolių) ir mažiau brooderių, nes putpelės periodiškai ten bus partijos. Inkubatoriui taip pat reikės mažesnio.

Narvai: 14 blokų 300 galvų 17 200 rub. už bloką.

14x17200 = 240 800 rublių.

Broderiai: 10 vnt. 150 galvų 13 700 rublių.

10x13700 = 137 000 rublių.

Inkubatorius: 48 000 rub.

Šaldiklis pagal skerdeną, tūris 250 l: 16 600

Iš viso: 240 800 + 137 000 + 48 000 + 16 600 = 442 400.

Čia turėtumėte pridėti šviestuvų lempas ir privalomų šildytuvų kainą, kuriai gali prireikti kelių ar vieno galingo. Broileriai reikalauja temperatūros, drėgmės ir pašarų.

Jei temperatūra yra žemesnė nei 20 laipsnių, jie nustos augti. Kai temperatūra viršija 35, pradės mirti nuo perkaitimo.

Pastaba! Perkant įrangą, geriau suskaičiuoti pusę milijono. Если что-то останется, то хорошо. Также стоит помнить о возможности самостоятельного изготовления части оборудования.

Вывод: в грубом приближении разведение перепелов на мясо окупается и приносит достаточно высокий доход. Но это произойдет только в том случае, если суметь наладить канал сбыта по такой цене. Очень может быть, что цена за тушку будет ниже.

Откорм бройлерных перепелов на мясо

Можно попробовать сэкономить на инкубаторе и клетках, покупая уже готовых суточных перепелят. Брудеров в этом случае тоже понадобится меньше.

Брудеров – 7: 7 х 13 700 = 95 900 (96 000) руб.

Клеток – 4 блока: 4 х 17 200 = 68 800 (69 000) руб.

Морозильник: 16 600 (17 000) руб.

Общая сумма: 96 000 + 69 000 + 17 000 = 182 000 руб.

Затраты на 1000 бройлерных перепелят по 50 руб. за голову: 50 000 руб.

Корма до 6 недель: 59 500 руб.

Продажа 1000 тушек: 250 000 руб.

250 000 – 50 000 – 59 500 = 140 500 руб.

Дополнительного дохода от яиц нет, поэтому из этой суммы нужно вычесть расходы на воду и электроэнергию.

По итогу прибыль будет примерно одинакова с первым способом. То есть около 130 тыс. руб. за полтора месяца откорма.

Но затраты на оборудование в этом случае значительно ниже и их легче вернуть. К тому же одному человеку сложно управиться с 4 тысячами перепелов, которые неизбежно будут постоянно жить в клетках, если цикл воспроизводства перепелят не будет прерываться.

Вывод: достаточно доходный и относительно низкозатратный вид бизнеса, но и доход ниже, чем у первого варианта.

Dėmesio! При подсчете расходов на оборудование не следует забывать про бочки под помет. Хотя их цена невысока по сравнению с остальным оборудованием, они важны для обеспечения спокойствия при разведении перепелов.

Проще говоря, чтоб соседи на вонь не жаловались в разные инстанции.

Подведение итогов: насколько выгоден бизнес на перепелах

Ответ на вопрос выгодно или нет разведение перепелов как бизнес – скорее нет, чем да.

После расчетов становится понятно, почему серьезный бизнес не стремится занять эту нишу. Так или иначе, они работают в правовом поле и платят налоги, даже если скрывают часть дохода.

Даже при продаже яиц по максимальной цене в 5 руб. за штуку, что нереально для производителя, поставляющего яйцо в сеть магазинов, в лучшем случае, доход от «яичного» бизнеса будет только 45 тыс. рублей . Это всего лишь неплохая зарплата сотрудника на вредном производстве. Но из этих денег надо будет провести отчисление налогов и определенных сумм в фонд амортизации основных средств производства, какими в случае крупного предпринимателя являются здания фермы, клетки, инкубаторы, брудеры. В итоге не останется ничего.

Privatus prekiautojas, kuris dirba po žeme, turės arba suteikti kiaušinį mažiausią kainą, arba parduoti jį iš rankų į rankas, kad nebūtų išleista pinigai tarpininkams. Norėdami tai padaryti, turėsite prekiauti nelegaliai gatvėse arba turėti savo ribotą pirkėjų ratą. Abi yra labai sunku pasiekti, nepaisant aktyviai platinamų mitų apie putpelių kiaušinių naudą.

Be to, jei kreipiamės į vištų dedeklių ir putpelių pašarų suvartojimą, pusantro kilogramo vištienos valgo beveik du kartus mažiau maisto (100 g per dieną) nei pusantro kilogramo (6 galvos) putpelių (6x30 = 180 g) ir kiaušinių masės pateikiamos taip pat: 60 g. Tuo pačiu metu šiuolaikiniai kryžiai yra vežami beveik kiekvieną dieną ir yra gana atsparūs stresui, skirtingai nuo putpelių, ir minimali vištienos kiaušinių kaina yra 3, 5 rublių.

Vienos vištienos vietoms taip pat reikės mažiau nei 6 putpelės.

Taigi kiaušinių verslas yra netinkamas net privatiems savininkams.

Mėsos broilerių putpelės gali būti naudingos, jei nebūtų būtina sumokėti mokesčius ir statyti skerdyklą. Ir taip pat, jei gyventojai galėtų sau leisti mokėti 250 rublių. už skerdeną, sveriančią 250-300 g, tai yra apie 1 000 rublių. už kilogramą, o vištienos kaina iki 100 rublių. už kilogramą.

Išvada: su visais teigiamais skaičiavimais, atvirai kalbant, labai apytikriai įvertinus ir nesistengiant rimtai atlikti rinkodaros tyrimus, galima teigti, kad net ir putpelių mėsai mažai tikėtina, kad būtų pelninga.

Be to, tie putpelių augintojai, kurie nesiekia užsiimti prekyba perinti skirtais kiaušiniais (tokie produktai kainuoja 3–4 kartus brangesni už didžiausią valgomųjų kiaušinių kainą) ir veisliniai naminiai paukščiai, taip pat atvirai teigia, kad putpelės gali būti laikomos tik tam, kad jų šeimoms būtų suteikta kokybiška mėsa ir kiaušiniai.

Vienintelė galimybė lėtai išlaisvinti šį verslą yra pradėti vikius pirmiausia sau ir parduoti produktus suinteresuotiems draugams - pažįstantiems.

Arba, jei kaime yra iniciatyvos draugai, kurie kelis kartus per savaitę prekiauja mieste su nuolatiniais klientais, galite pabandyti juos parduoti pardavimui.

Vaizdo įraše puikiai paaiškinama, ką reikia išsiaiškinti ir atlikti teisėtam putpelių veisimo verslui. Rezultatai taip pat nuvilia.

Svarbu! Vaizdo įrašas remia mitą, kad putpelės nejaučia vištienos ligų.

Jie kenčia nuo visų tų pačių ligų, įskaitant leptospirozę. Tiesiog putpelės nesiliečia su išorine aplinka, o užsikrėtimo tikimybė yra daug mažesnė.

Bet auksinių kalvų kalnų kalnai bet kuriuo atveju neduos.